GI/GA/GALUUME tanıtımı

October 31, 2022
hakkında en son şirket haberleri GI/GA/GALUUME tanıtımı

Galvanizli çelik, çelik ve çinkonun birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir malzemedir.Galvanizli çelik, her iki malzemenin avantajlarını bir araya getirerek, çeliğin mukavemeti ve plastisitesine sahip bir malzeme ve inşaat, ev aletleri ve otomobiller dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan korozyona dayanıklı bir kaplama ile sonuçlanır.Bu sayımızda ilk olarak sıcak daldırma galvanizli ürünleri tanıtacağız.

 

 

Şerit galvanizlemenin koruyucu etkisi ve galvanizleme yöntemi

 

Çelik levhaları korumak için çinko kaplama mekanizması

 

Atmosferde çinko, korozyona çeliğe göre çok daha dayanıklıdır ve normal koşullar altında çinko, korozyona çeliğe göre birkaç kat daha dayanıklıdır.

 

1), fiziksel etki.

 

Çelik levhanın yüzeyindeki çinko kaplama, çelik levha ile dıştaki aşındırıcı ortam arasındaki teması bloke eder, böylece çelik levha aşındırıcı ortamın aşındırıcı etkisinden muaf olur.

 

2) Elektro kimyasal etki.

 

Galvanizli çelik alt tabaka ve çinko kaplama, aşındırıcı ortam ortamına (galvanizli çizikler ve kesikler gibi) maruz kaldığında, çinkonun elektrot potansiyeli (-0,726V) demirin elektrot potansiyelinden (-0,44V) daha düşük olduğundan, çinko anodiktir. ve çelik katodiktir, bu nedenle çinkonun kurban anot koruması olarak adlandırılan alt tabakanın çinko öncelikli korozyonu ve korunması.

 

Çelik şerit galvanizleme için ana işlemler

 

Sıcak daldırma galvanizleme ve galvanik, çelik sacların galvanizlenmesi için iki ana işlemdir ve bugün esas olarak sıcak daldırma galvanizleme hakkında konuşacağız.

 

Sıcak daldırma galvanizleme: Çelik ve çinkonun erime noktaları arasındaki fark büyüktür.Saf demirin erime noktası 1534°C iken çinkonun erime noktası sadece 419°C'dir.Galvanizleme için işlenmiş şerit çeliği doğrudan erimiş çinko çözeltisine daldırma yöntemine sıcak daldırma galvanizleme denir.

 

Şerit çeliğin sürekli sıcak daldırma galvanizlenmesi: Çelik ruloların gerekli ön işlemden ve tavlamadan sonra birleştirilmesi üretim sürecine, şerit çeliğinin erimiş çinko çözeltisi ile doğrudan bir çinko tencereden galvanizlenmesine sürekli sıcak daldırma galvanizleme denir. çelik.

 

Ürün sınıflandırması ve özellikleri

Sınıflandırma: Kaplama tipine göre GI (saf çinko kaplama), GA (çinko-demir alaşımlı kaplama), %55 Al-Zn (alüminyum-çinko kaplama, GALVALUME), %5 Al-Zn (çinko) olmak üzere ikiye ayrılır. -alüminyum kaplama GALFAN), Alüminize (alüminyum kaplama), Zn-5Al-3MG (çinko-alüminyum-magnezyum kaplama).

 

Sıcak daldırma galvanizli Ürünler (GI)

Özellikler: güzel yüzey, iyi korozyon direnci, iyi işlenebilirlik.

 

Normal çinko pul

 

Çinko çözeltisine kurşun veya antimon gibi elementler eklenerek büyük ve güzel çinko çiçekler elde edilebilir.

 

Minimal (Yok) çinko pul

 

Sıcak daldırma galvanizli alaşımlı ürünler (GA)

 

Özellikler: boyalı çinko-demir alaşımı kaplı çelik sacın iyi yapışması, boyamadan sonra iyi korozyon direnci ve iyi kaynak kabiliyeti.

 

Sıcak daldırma galvalume ürünleri (GALVALUME)

 

Özellikler: iyi korozyon direnci, numuneyi 15 yıldan fazla farklı ortamlara maruz bırakmanın ve galvanizli çelik ile karşılaştırmanın sonucu olan sıcak daldırma galvanizlemenin 2-6 katı;iyi sıcaklık direnci, 300°C'de renk bozulması olmadan kullanılabilir, örneğin 700°C'ye kadar sıcaklık kullanarak renk bozulmasına izin verir.Mükemmel ısı yansıtıcı yüzeye sahiptir.